Doktorský kufřík - Budu doktor!
.png?67a45a99)
s autismem a ADHD.
-1.png?636a17fc)
Související produkty
Detailní popis produktu
Sada Doktorský kufřík - Budu doktor! je výsledkem spolupráce našeho hračkářství Kidtown.cz a blogerky, lékařky MUDr. Míši Knězkové s cílem seznámit děti hravou formou s tím, s čím se reálně setkají v ordinaci lékaře. Mají možnost si všechny jeho součásti vyzkoušet, osahat a zjistit, že dané věci "nekoušou".
Kufřík ukrývá vše od náplastí, tampónků, obvazu, stříkaček, zkumavek či dřevěných špachtlí a kapátek, přes gumové rukavice, roušku, podložku a čepičku až po emitku, plně funkční jednorázový teploměr či fonendoskop. Pomocí oční tabulky můžete vyšetřit zrak každého pacienta a nezapomeňte, že těm nemocným je třeba vypsat recept s domácí léčbou. Vše reálné a přesně takové, jaké potkáte u lékaře i vy.
Doktorský kufřík obsahuje:
- injekční stříkačka 2 ml
- injekční stříkačka 5 ml
- injekční stříkačka 10 ml
- lékařské lopatky - špátle 3ks
- funkční čelový teploměr
- emitní miska
- kapátko
- náplast 3ks
- tampon sterilní stáčený - 20 cm x 20 cm 3ks
- gázová komprese sterilní - 5 cm x 5 cm
- blok lékařských receptů - 10 listů
- čepice skládaná s gumičkou
- ústenka jednorázová s gumičkou
- zkumavka PP se zátkou a štítkem
- podložka pod nemocné 60 cm x 60 cm
- obinadlo hydrofilní pletené - 8 cm x 10 cm
- funkční fonendoskop
- karta doktor
- oční plakát na vyšetření očí
Důležité upozornění: Doktorský kufřík si můžete objednat a zaplatit pouze online platební kartou nebo bankovním převodem předem. Není možné využít dobírku. Každá zvolená dobírka bude systémově přesunuta do platby bankovním převodem.
Odborná doporučení
Doporučení lékařky Míši Knězkové
Lékařka, lektorka kurzů první pomoci a prevence, spoluautorka doktorského kufříku
Co mě jako maminku a lékařku baví na kufříku nejvíc? Není to jen samotná hra a zábava. Dítě zjišťuje a poznává, že pomáhat je naprosto přirozené a správné. Naučí se, že při pomoci je nezbytné chránit i sám sebe! V neposlední řadě pak pochopí, proč se co u lékaře dělá. Že je někdy třeba i nepříjemného vyšetření a zaručeně se přestane bát těch běžných zákroků, u kterých spousta dětí zbytečně pláče.
Hrát si na doktory (když nejsi puberťák ) v sobě totiž nese mnohem víc! Všichni přítomní se baví hrou, necháváme se doma olepit, ovázat nebo třeba poslechnout. Co tohle všechno dá krom zábavy ale dětem?
Děti se učí, že pomáhat je správné a samozřejmé.
Pochopí, proč se která vyšetření dělají.
Osahají si vše, co v rukou drží skuteční lékaři.
Naučí se, že i když pomáhám, vždy chráním hlavně sebe!
Nebudou se bát běžných vyšetření, u kterých spousta dětí zbytečně pláče.
Pochopí, že někdy je prostě nutné, podstoupit i ta méně příjemná vyšetření.
Doporučení pediatričky Terezy Sochorcové
Dětská lékařka, ostatní vzdělává na profilu @lecimdeti
Proč zrovna tato hračka:
Hra na doktora je skvělou zábavou, kromě toho je častým dotazem maminek, jak si poradit se situací, kdy se dítě bojí lékaře. Je dobré, když děťátko ví, co ho bude čekat a hraní je k tomu ideálním nástrojem. Můžeme ho i postupně učit, že je normální pomáhat ostatním.
Doporučení psycholožky Evy Stupkové
Psycholožka, speciální pedagožka, součástí rodinného poradenství na sociálních sítích
Proč zrovna tato hračka:
Hra na doktora je pro děti atraktivní, a to obzvlášť u předškoláků. V tomto věku často nastupuje strach z lékařů a lékařských zákroků, zvlášť když má dítě nějakou negativní zkušenost. Hra na doktora může pomoci tento strach odbourat, může nasimulovat různé lékařské zákroky. Dítě se ocitá nejen v roli pacienta, ale i v roli lékaře a má tak možnost mít situaci pod kontrolou. Děti v tomto období také aktivně zkoumají své tělo, jeho fyzické možnosti a limity, kondici. To, co velice oceňuji právě na tomto doktorském kufříku, je jeho realistické zpracování a funkčnost jednotlivých pomůcek.
Tipy na používání:
Hra na doktora je hrou námětovou, kdy si děti hrají “na něco”. Napodobují vlastně činnost dospělých, osvojují si různé sociální role. Pokud si hrají ve dvojici, nebo ve skupině, měla by mít hra určitá pravidla, aby u ní nehrozilo nějaké zranění, nebo psychická újma. Např. 1. Hra je hrou pouze, pokud je zábavná pro všechny zúčastněné., 2. Neubližujeme si!, 3. Respektujeme, pokud někdo nechce pokračovat., 4. Máme pro ukončení domluvený signál., apod. Vhodné je, aby si společně hrály děti ve stejné věkové kategorii, aby někdo neměl fyzickou, nebo psychickou převahu.
Odpovědět