Pracovní listy ke stažení II

Druhá část pracovních listů

Pokračujeme s dávkou pracovních listů ke stažení pro zábavné učení vašich ratolestí. Dnes jsme pro vás připravili opakování hodin, zlomků, geometrických těles - povrchů a objemů a fyzikální pokus s Newtonovým kolečkem. Pracovní list najdete vždy na nové stránce po kliknutí na příslušný obrázek.

Hodiny - velké spoustě dětí dělá i ve vyšším věku potíž rozlišování mezi digitálním a analogovým časem. K procvičování určování času využijte domino. Jednoduše si jej stáhněte, vytiskněte, nechte děti v rámci procvičování jemné motoriky kartičky vystřihat a můžete začít hrát. Přikládají se k sobě vždy kartičky s digitálním a odpovídajícím analogovým časem.

hodiny

K procvičování času slouží výborně také další naše hry, které najdete na e-shopu a to Hodinovka a Jak jde čas. Hodinovka je hra, ve které děti na principu pexesa hledají do trojice analogové a digitální zobrazení časového údaje (ve 12hodinovém a 24hodinovém formátu). Zatímco varianta Jak jde čas obsahuje kartičky, které mají z rubové strany digitální a z lícové strany analogový čas. Děti mají následně za úkol si například vytáhnout určitý počet kartiček a seřadit je, jak jdou chronologicky za sebou a následně na papír zapsat hodiny v analogickém formátu, pokud se dívají na stranu s digitálním časem nebo naopak. Variant této hry je nespočet, další tipy jsou přímo součástí balení.

 

Zlomky - pracovní listy se zlomky na 23 stranách s dětmi procvičí zlomky od 1/2 do 1/10. Budou jednak vybarvovat příslušnou část celku podle zadání, ale mohou si také sami připravit názorné zlomkové koláče. A připomenou si navíc souvislost mezi zlomky a procenty.

zlomky

 

Geometrická tělesa - tento pracovní list je určený již pro starší děti, které ve škole v matematice probírají geometrická tělesa. Díky těmto listům si děti osvěží souvislosti mezi povrchem tělesa, jeho obsahem a mohou si vystřihnout z papíru geometrickou síť, ze které si následně dané těleso složí. Pokud byste jim chtěli pořídit názornější matematickou výukovou pomůcku, vřele doporučujeme 2D/3D Rozkládací geometrická tělesa. Díky nim Tato tělesa v sobě obsahují geometrickou síť, kterou z nich lze jednoduše vyjmout. Vidí tak vedle sebe pro lepší názornost 2D síť a 3D těleso.

3Dtvary

 

Newtonovo kolečko - s touto názornou a hravou pomůckou dětem vysvětlíte teorii míchání barev. S touto teorií přišel Isaac Newton. Před Newtonem totiž nikdo nevěděl, že se viditelné světlo skládá ze 7 barev. Před tím lidé věřili, že barva vzniká míchání světla a tmy. Sestavte si s dětmi takové kolečko doma. Co k tomu budete potřebovat? Stačí vám pouze karton, provázek, nůžky, lepidlo a pastelky. Vytiskněte si předlohu a pusťte se směle do objevování tajů optiky.

newtonovo_kolecko

 

Ať se všechny pracovní listy vám a hlavně dětem líbí. Budeme rádi za zpětnou vazbu, jak se vám a dětem s nimi pracovalo. 

I nadále platí sleva 15 % na celý sortiment, využijte ji k nákupu hraček, které rozvíjí vaše děti nebo výukových pomůcek, které jim pomohou v samostudiu po dobu uzavření škol.